14th BIMC

17-18 maja 2019 r. w gmachu Wydziału nauk o zdrowiu odbył się 14th Bialystok International Medical Congress for Young Scientists – konferencja organizowana przez Studenckie Towarzystwo Naukowe UMB. Samorząd Doktorantów UMB objął wydarzenie patronatem i wspierał organizatorów w przygotowaniach. Gratulujemy zwycięzcom!

14th BIMC

Broker innowacji – spotkanie z Biurem Transferu Technologii UMB

Doktoranci UMB mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym o zawodzie brokera innowacji. Jest to jedna z wielu ścieżek kariery jaką możemy podjąć.
Dziękujemy Biuro Transferu Technologii za owocną dyskusję!

Spotkanie z Biurem Transferu Technologii UMB

Wschodząca Diagnostyka 2019

13 kwietnia 2019 r. odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Studentów Medycyny Laboratoryjnej i Młodych Diagnostów „Wschodząca Diagnostyka”. Głównym organizatorem wydarzenia jest organizacja studencka Kreatywny Diagnosta Laboratoryjny UMB; Samorząd Doktorantów UMB objął konferencję patronatem honorowym. Podczas wydarzenia odbyła się Interdyscyplinarna Sesja Doktorancka, podczas której 11 doktorantów zaprezentowało wyniki badań. Gratulujemy zwycięzcom!

Wschodząca Diagnostyka 2019

Warsztaty z Elsevier Polska

W ramach współpracy z Elsevier Polska 20 lutego 2019 r. odbyły się dwa bezpłatne szkolenia dla doktorantek i doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Pierwsze z nich dotyczyło narzędzia Scopus. W trakcie otwartych warsztatów słuchacze mogli zapoznać się z zawartością bazy oraz otrzymali informację jak sprawnie korzystać z jej zasobów. Kolejne ze szkoleń dotyczyło programu Mendeley. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się do czego służy Mendeley i jakie jest jego praktyczne wykorzystanie przy pisaniu publikacji naukowych. Sesje szkoleniowe cieszyły się zainteresowaniem w środowisku doktorantów, co przełoży się na organizację kolejnych tego typu wydarzeń na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Warsztaty z Elsevier Polska