III Otwarte Posiedzenie Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów

Doktoranci UMB!

Kolejny pracowity weekend za nami! Delegacja naszego Samorządu w składzie Karolina Nowak i Małgorzata Grudzińska uczestniczyła w III Otwartym Posiedzeniu Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Przypominamy, że KRD jest ogólnopolskim przedstawicielem i wyrazicielem woli środowiska doktorantów.

Podczas posiedzenia uczestniczyliśmy w debacie „Młodzi w nauce – system szkolnictwa wyższego i nauki, a perspektywy rozwoju w sektorze akademickim” gdzie prelegentami byli:

  • dr hab. inż. Krzysztof Leja, prof. nadzw. PG – Prodziekan ds. nauki Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej
  • dr Piotr Wojtulek – Przewodniczący Rady Młodych Naukowców
  • dr Adam Szot – Prezes Instytut Rozwoju Szkolnictwa Wyższego
  • mgr inż. Agnieszka Żyra – Pełnomocnik Zarządu KRD ds. współpracy międzynarodowej
  • Dominik Leżański – Przewodniczący PSRP

Ponadto, podczas cyklu „Spotkania z biznesem” zapoznaliśmy się z ideą innoSHARE UNIversity, dowiedzieliśmy się jak w praktyce wygląda zakładanie „naukowego” startupu oraz odbyliśmy szkolenie z własności przemysłowej.

Dziękujemy Politechnice Gdańskiej i Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte za gościnę oraz zaproszenie na wyjątkowy koncert przed gmachem Politechniki Gdańskiej – Muzyka nocy letniej

(Od lewej: Karolina Nowak, Małgorzata Grudzińska. fot. Mateusz Nowakowski)